Македонец ја нападнал поранешната сопруга – се заканувал дека ќе ѝ ги земе децата


СВР Струмица поднесе кривична пријава против Д.М. (32) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело телесна повреда при семејно насилство.momce kidnapirano nasilstvo

Пријавениот на 23 февруари околу 22.00 часот вербално и физички ја нападнал својата поранешна сопруга Л.М. Додека таа била во централа на радио такси компанија влегол пријавениот ја удрил во пределот на грбот, упатувајќи и вербални закани дека ќе и ги земе децата.

По настанот, пријавениот Д.М. го напуштил местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1