Македонец убиен во Мелбурн, осомничен неговиот син


Роџер Козаров (38) син на убиениот Јован Козаров (62) е осомничен за убиството на неговиот татко. Јован пред два дена бил убиен во неговиот дом во населба близу Мелбурн. Неговата сопруга прва го открила убиството и случајот го пријавила во полиција. Таа е можниот клучен сведок на убиството. Јован бил убиен со нож.kozarovubistvo

Роџер и неговата сестра Билјана живеат заедно во нивната семејна кука. Роџер првично бил уапсен во локалниот хотел, набрзо по истрагата за убиството. Тој бил пуштен, а пото повторно притворен и го чека почетокот на судскиот процес во среда.

Јован Козаров беше во пензија, но, според кажувањата на соседите тој беше активен и редовно ги уредуваше дворовите и тревниците на неговите соседи, јавуваат австралиските медиуми.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1