Македонска Каменица – Делчево целосно блокирани и отсечени од светот! (Видео)


Поради обилните врнежи кои во изминатиот период ја зафатија и источна Македонија и предизвикаа огромни штети и одрони од камења целосно го блокираа патниот правец Кочани – Македонска Каменица-Делчево за секаков вид на моторни возила, пренесува Faktor.mk.

odron_faktor

Жителите од тој регион сега мора да патуваат преку Виница – Берово- Пехчево за да стигнат до крајниот исток и градот Делчево.

Пред пет часа состојбата на тој патен правец изгледаше вака , а граѓаните се надеваат на побрзо расчитување и враќање во нормала на целиот сообраќај.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1