Ресторанот Езерце оди под концесија


Некогашниот култен ресторан „Езерце“ во Градскиот парк и ова лето ќе остане руина.

ezerce park

Објектот е сопственост на Општина Центар, од каде што информираат дека донеле конечна одлука ресторанот да се гради со јавно-приватно партнерство.

Не е познато колку време ќе трае изградбата, но Општината очекува дека ќе најде заинтересиран инвеститор што ќе го изгради и ќе го стопанисува ресторанот, кој беше едно од омилените свратилишта на скопјани во паркот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1