Мапа на закопано богатство: Ова се места на кои може да се ископа (Видео)


Ако сте желни за авантура, во предлагаме да тргнете во потрага, но претходно запознајте се со седум локации во светот на кои се наоѓа богатство.mapa

Ширум светот постојат места на кои се наоѓа закопано богатство. Меѓу непронајдените скапоцености е и украденото богатство на Астеките, смарагдите на шпанскиот потонат брод, а тука се и исчезнатите европски уметнички дела, кои ги украле нацистите.

Еве некои од местата каде може да се најде богатство

Мексико Сити – Кортесовото богатство

Богатството на Лима – остров во Пацификот

Пленот на полковникот Џон Синглтон, Вирџинија

Загубеното богатство од шпанскиот потонат брод, “La Nuestra Senora de Atocha”

Езерото Гуатавита, Колумбија

Нацистичкото богатство, Австрија

Закопаното богатство на Конфедерацијата, Џорџија

Лидер.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1