Машко тело пронајдено во авион на “Ер Франс”


Француската полиција соопшти дека е пронајдено машко тело на аеродром во Париз при редовните проверки.air france

“Боинг 777″ кој долетал од Бразил во себе носел машки труп. Идентитетот се уште не е утврден.

Ваков сличен случај имаше  и во 2013-та година кога во авион кој леташе од Камерун беше пронајдено тело на слеп човек.

Француската полиција најавува повеќе детали од увидот во текот на утрешниот ден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1