Масовна тепачка во средното Зефљуш Марко- летале тупаници и столици на сите страни


tepackamatnoВчера во 10.00 часот во Скопје, ДСУ „Зефљуш Марку“ поточно во училницата на I-11 клас, настанала тепачка помеѓу учениците У.М., А.Б., Б.М., А.А., Л.Ш. и три ученика од II- 14 клас од една страна и учениците од I-11 клас Х.Н. и М.Б. од иститот клас,З.Ј. од II-5 клас и 5-6 ученици од I-11 клас од другата страна каде си размениле удари со тупаници, клоци и столици во пределот на телата и лицата нанесувајќи си видливи повреди, по што на ученикот Ф.М. му се нанесени видливи повреди во вид на расекотина во пределот на тилот од главата.

Причина за тепачката е малтретирање од соучениците врз Н.Х. која е ученик во II-12 клас, и која се пожалила на нејзиониот роднина Х.Н. од I-11 клас.

СВР Скопје презема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1