Мажите родени во овие четири хороскопски знаци се најлоши во сексот


Близнаци

Многу Близнаци знаат да го користат и мозокот за време на сектот, што не може да биде лошо. Но, мажите во овој знак сакаат да се фалат и подготвени за се акција, но кога ќе дојде моментот, се откажуваат и се фолираат. За нив сексот е секогаш на брзина, а во кревет се прилично себични.horoskop seks

Девица

Припадниците на овој знак секогаш се прва асоцијација за воздржан и недоволно спонтан секс. Мажите се тешки перфексионисти и се случува мал и неважен детаљ да им ја уништи потенцијата. Сакаат да гледаат, а често останува само на гледање…

Стрелец

Карактеристика кај машките припадници на овој знак е авантуризам и експеримантирање, а кај жените сосема спротивно – традиционализам без многу експериментирање. Значи лошиот секс доаѓа од преголемата желба за нешто ново, перверзно и возбудливо и претераната желба на овие другите, за класичен, здрав но конвенционалниот однос. Кога нешто не им е убаво, чекаат што побрзо да заврши и да побегат.

Риби

Рибите се силно емотивни, сензуален и сексуален знак, но тоа може да биде и проблем во сексот и љубовта. Тоа е знак кој најмногу ужива, но и најмногу пати во „сексот со емоции“, па потенцијални проблеми за акција во креветот има и премногу.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1