Медицински феномен: Престанала да старее на 30 благодарение на оваа намирница!


Кога ќе ја видат, луѓето најпрво помислуваат дека Памела Џејкобс има околу 30 години, Меѓутоа нејзината лична карта покажува дури 22 години повеќе. Со своите 53, Памела изгледа речиси совршено.pamela-dzejkobs-1453745844-78416

Нејзиниот беспрекорен тен и згодно тело се должи на генетиката, но и негата на кожата на која посветува многу време. Вели дека здраво се храни, многу вежба, но дека најзаслужно од се за нејзиниот изглед е кокосовото масло.

Вели дека никогаш не излегла од дома без да нанесе крема за сончање и дека тоа е најголемиот проблем за што луѓето често мислат дека е девојка на нејзиниот син кој има 21 година.pamela-dzejkobs-1453745844-78420-35002

И се додворуваат многу млади момчиња, но Памела ги сака оние постарите. За нејзе многумина мислат и дека е студентка. Кога последен пат купувала карта за Лондон, ја дочекал предлог за искористување на студентски попуст.

Во исхраната се води според правилото 80/20, што подрзабира дека 80 проценти од нејзината исхрана ја сочинува здрава храна, а 20 онаа “забранетата”, алкохол, пудинг, чоколадо итн.pamela-dzejkobs-1453745844-78424

Sitel.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1