Металург ја победи големата Барселона… Браво


metalurg-go-pobedi-samberi-vo-francijaРакометарите на Металург ја победија славната Барселона со 31: 29 и и го нанесоа првиот пораз во оваа сезона во последниот натпревар од групната фаза на Лигата на шампионите.

Барселона го освои првото место во групата, а Металург завршува како трет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1