Мицкоски бара одложување на изборите


Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека денеска ќе побара лидерска средба кај претседателот Пендаровски со единствена точка на дневен ред одложување на изборите на 12 април.

-Нема ниту една разумна ниту една човечка рационална и прагматична причина тие да не се одложат, пишува на Фејсбук, МИцкоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1