Вонредна состојба : Милиони Американци без струја, 11 погинати


Големо невреме ја погоди источна Америка. Оркански ветришта корнеле дрвја и далекуводи од земја, животот го изгубија  11 луѓе, а во Мериленд, Вирџинија, Западна Вирџинија и Охајо е прогласена и вонредна состојба.

Во тој дел од Америка температурите достигнуваат и до плус 40 степени

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1