Министерот Незири шеф на изборниот штаб на ДУИ


Демократската унија за интеграција денеска ги именува претседателите на изборните штабови за претстојните вонредни парламентарни избори, закажани за догодина.

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети ќе го назначи Беким Незири за шеф на изборниот штаб на партијата. Незири моментално јаврши функцијата министер за економија. ДУИ денеска ќе ги именува и претседателите на општинските штабовиbekim-neziri-540x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1