Мис Австрија со потекло од Босна, почина во текот на операцијата


Ена Кадиќ, поранешната Мис Австрија, со потекло од Босна и Херцеговина почина во текот на операцијата. Ена во петокот падна во провалија на местото каде што трчала.

misica soobrakjajka

Поранешната Мис Австрија која со оваа титула се закити во 2013 година, почина на 27 годишна возраст. Кога паднала успеала пред да падне во несвест успеала да се јави на брат и за да каже каде точно се наоѓа. Помошта стигнала кратко по јавувањето, но Ена била во критична состојба поради внатрешно крварење.

Засега не е јасно како дошло до несреќата бидејќи теренот каде што трчала и бил познат на поранешната мисица. Како што пишуваат медиумите, постојано со неа трчал непознат маж, кој моментално бил во странство, но е повикан на распит во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1