МИСТЕРИЈА: Дали рутата на малезиските авиони е нов Бермудски триаголник?


Нови теории излегоаа на површина по исчезнувањето на уште еден авион на подрачјето на југоистчна Азија, кои посочуваат дека овие несреќи не се случајни.

Исчезнувањето на малезискиот авион во март и инцидентот кои се случи пред два дена со авионот на „Ер Азија“, предизвикаа многу многу дебати во јавноста.
Во таа насока се постави прашањето: Дали овие две мистерии се меѓусебно поврзани?

malezija-erlajns

Авионот на „Малезија Ерлајнс“ леташе од Куала Лумпур кон Пекинг, додека летот 8501 од Сурабаја кон Сингапур.

Дали не е случајно што двете несреќи се случуваат на истото подрачје?

Во случајот со малезискиот авион кој исчезна пред скоро девет месеци, пилотите не испратиле никакви повици за помош ниту пак предупредување преку радио-линијата каде би предупредиле на промената на курсот на летање. Во авионот на „Ер Азија“ пилотите сепак и јавиле на контролата за воздушен сообраќај дека ќе го променат курсот за да го избегнат лошото невреме.

Коинциденцијата се состои во тоа што и двата авиона од „Малезија ерлајнс“ и „Ер Азија“ се од Малезија, како и тоа дека седиштето им е во главниот град Куала Лумпур.

И финалното прашање е: Дали станува збор за добро испланирани напади, нов Бермудски триаголник или само чиста случајност?

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1