Мистеризно: Земја се издигна од морето во Јапонија (Видео)


Новоформираното земјиште што се издигнало покрај јапонскиот остров Хоакидо предизвика бројни шпекулации. Земјина маса со должина од 300 и ширина од 40 метри мистериозно се појави над површината на морето.kopno-japonija

Во копното што се подигнало има морски организми, како што се трева и ежови, што дополнително потврдува дека карпата навистина потекнува од морето.

Пред овој настан, локалното население не забележало ништо чудно, но организацијата задолжена за вулкани и земјотреси, објаснила дека на ова подрачје веќе некое време постои голема сеизмичка активност.

Областа е затворена за јавност, со цел научниците дополнително да ја проучат оваа чудна појава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1