Момент на смртта: Авион паѓа во море (Фото)


Двајца мажи загинаа во неделата, кога мал едномоторен авион се урна во Атланскиот океан, во близина на американското гратче Оушн сити. Самиот момент на падот на леталото во вода го овековечи фотографот на АП, Витни Руфо, која се затекнала на плажата во близина.

Телата на Џошуа Едик (27) и Томас Гогин (43) пронајдени се во понеделникот, а двајцата мажи работеле во полиција.

Скај

av-sm1

av-sm2

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1