Моментот кој ја потресе Турција: Бомба паѓа врз претседателската палата во Анкара (ВИДЕО)


Врз претседателската палата се фрлени две бомби , напад во кој животот го загубија десетици цивили.pretsedatelska-palata-bomba

Обидот за државен удар и симнување од власт на Реџеп Таип Ердоган заврши безуспешно, но со голем број на жртви.

Според информациите, врз претседателската палата биле фрлени две бомби. Во текот на вчерашната ноќ загинаа повеќе од 200 луѓе а над 1.500 се уапсени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1