Дел од пучистите избегале во Грција: Уапсени бараат политички азил


Турски воен хеликоптер слета во Александруполисм северна Грција, а членовите на екипажот побараа политички азил, соопшти грчкото Министерство за надворешни работи.voen-helikopter

Во хеликоптерот имало осум лица, кои веднаш по слетувањето се уапсени и побарале политички азил.

Грчките медиуми објавија дека приведените се вмешани во обидот за воен удар во Турција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1