Можело и свекрва да се сака – Ерика и донираше бубрег на екс сверквата – и го спаси животот


Снаа и свекрва – вечна војна! Но чуда се случуваат. Ерика Арсенаулт донирала бубрег за својата поранешна  свекрва. Откако на facebook дознала за проблемот на Дороти, веднаш се јавила на семејството со кое веќе одамна раскрстила.

Тоа било шок за 73 годишната Дороти, поранешната снаа и дава нова шанса за живот, кој би рекол J. Како и да е гестот на 42 годишната Ерика не бил целосно од алтруистички побуди, со ова сака да и се оддолжи на Дороти, поради тоа што го напуштила нејзиниот син речиси десет години претходно.

Синот на Дороти, 49 годишниот детектив седејќи меѓу мајка си и неговата поранешна сопруга, го коментира храбриот чекор на Ерика, вели ова е начинот на кој таа ги исправува работите, сака да ми се оддолжи мене, на нашите деца, но и на мајка ми на која и нанесе голема болка.

Tags: , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1