Мртов пијан се качил на врвот на мостот на Сава и заспал – го будеше полиција (Видео)


v292397p0

Иван Т.(38) мртов пијан се уште не е јасно како успеал да се качи на врвот на на металниот дел железничкиот мост на Сава во Белград.

Металната конструкција од мостот е на 25 метри над водата. Го видел случаен минувач и веднаш повикал полиција и пожарникари.

Полицајците внимателно го буделе за да не го исплашат па да падне во водата – а долу за секој случај имало патролен чамец подготвен да интервенира. Кога го разбудиле неповреден се симнал од мостот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1