Музичарот Зоран Маџиров во кома по сообраќајна несреќа


Светски познатиот музичар Зоран Маџиров, кој по потекло е од Струмица, вечерва, тешко настрада во страотна сообраќајна незгода. Во коматозна состојба, Маџиров е префрлен на Карил во Скопје, каде лекатрите се борат за неговиот живот, потврдуваат извори од струмичката „Општа Болница“,zoran1

Сообраќајната незгода се случила попладнево, околу 18,00 часот, кај „Пилав тепе“, на патот меѓу Струмица и Радовиш.

Според првичните сознанија, Зоран Маџиров со својот автомобил удрил во цистерна која била превртена на патот.

Од страотната сообраќајка тој се здобил со тешки телесни повреди и со возило на радовишката Итна помош е префрлен во струмчката болница, од каде пак под итно е префрлен на Карил во Скопје.

Според сознанијата до кои дојде „Нова Македнија“, Маџиров бил сам во автомобилот.

Инаку, тој со своето семејство живее во Загреб, Хрватска.

На светската јавност Маџиров и е познат како „ботл мен“, односно човекот кој свири на шишиња.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1