На 200 километри од Скопје авионски лет за само 2 евра!


Лоциран на помалку од 200 километри од Скопје, аеродромот „Константин Велики“ во Ниш, Србија, бележи се поголем број на патиници и станува еден од водечките мали аеродроми во регионот. Од него летаат компаниите „Визер“ и „Рајанер“, а цените на некои карти се веќе од 2 евра.fiumicino rim aerodrom

Патниците се задоволни, бидејќи картите се евтини, па се исплати од Белград да се лета до Ниш. И тие блиску до Ниш не го кријат задоволството. Вкупниот број на дестинации до кои ќе може да се лета од Ниш веќе идниот месец ќе бидат девет, пишува „Ал џазира“.

Нишкиот аеродром ќе забележи рекорден број на патници од основањето. Плановите се во идната година бројот на патниците да биде 300.000.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1