На долар од пред 100 год се гледа рушењето на кулите Близначки во Њујорк (Видео/Фото)


Во последните неколку години на интернет се објавуваат фотографии и видео на кои е прикажано како од американски долари кои кога ќе се прeвиткаат, го покажуваат кадар по кадар рушењето на кулите Близначки во Њујорк, трагедијата што го потресе светот на 11.09.2001 година.

world-trade-center-$20Банкнотата од 5 долари ги покажува кулите пред почетокот на ударот. На банкнотата од 10 веќе се гледа почетокот, на 20 долари е експлозијата. На банкнотата од 50 долари е претставено рушењето, а стотката веќе е крајот, прав и пепел насекаде.

На фотографиите се гледаат „Близначките“ од моментот на ударот, па се до нивното претворање во пепел. Ова не е случајно, тврдат експертите за заговори.

dolari bliznacki

Е сега, проблемот е што овие банкноти се испечатени во 1913 година. Случајност или ????

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1