На овие знакови СТАРАТА ЉУБОВ им се враќа оваа година


И покрај тоа што помисливте дека е одамна готово –  средбата со минатото ќе ви дојде до крајот на годината. “Старата љубов никогаш не умира”, и тоа некако ќе се врати во вашиот живот.

Тогаш ќе имате само два избора –  склучување на брак или целосно да заборавите еден на друг. Овие 3 Хороскопски знака до крајот на оваа година ќе имаат збунета романтична ситуација:horoskop neverstvo

Овен

Минатото доаѓа да ве потсети. Во овој случај,фразата “минатото, те молам прости”, не важи зошто и вие веќе научивте дека – кармата секогаш се враќа!

Некои поранешни љубови може да  направат контакт со вас, така што демек случајно како пријател, се јавиле за да видат како како сте и што правите”, и танцот може да започне …

Во ноември, можно е помирување и влегување во сериозна партнерство или брак.

Близнаци

И Близнаците ќе вкусат дека судбината и карма се враќаат. Припадниците на овој знак се чини дека нема да бидат во можност да избегаат од духовите на минатото.

Оние кои се осамени долго време, како и оние кои се веќе во емотивни врски ќе бидат ставени на тест и разгледување на силата на нивниот однос. Нешто ќе почне, повторно ќе се поврзете со некого за кого не сте слушнале многу одамна, и за кои се уште ве врзува нешто длабоко во себе.

Рак

Не е се мед и млеко. Ситуацијата изгледа вака – вашето партнерство и бракот е, секако, под голем притисок … Проблемите во емотивната сфера ќе успеете да ги решите со  мир, трпение, упорност, решителност ..

Битката со духовите од минатото. Едноставно нема да може да одолеете да не одговорите на повикот на “некој” кој сеуште е во твоето срце … ќе отрчате по уште една доза на оваа љубов со мисла во главата – еден е живот

За оние кои цела година им бега љубовта, поправен испит ќе биде во декември, ќе имате своја шанса.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1