На сиромашните им продавале месо старо 46 години!


meat_before_after_co

Кинеската полиција на југот од земјата заплени 20 тони пакувано месо меѓу кои имало пилешко на кое рокот на траење му изминал уште во 1967. години.

Покрај тоа, импровизираната фабрика за препакување на старо месо, пакувала и говедско месо со изминат рок од пред неколку децении.

Според наводите на локалните медиуми, таквата храна е извезувана во Виетнам, а на секој тон месо заработката била 2.000 евра. Не е познато колкава количина од ова месо е продадено во Виетнам.

Sky

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1