На улица нашол пари со кои купил лото ливче и станал милионер!


Во близина на аеродромот во Сан Франциско Хјуберт Танг нашол 20 долари. Со парите купил лото ливче од Калифорниската лотарија и освоил милион долари!

Танг работи како шанкер во Сан Франциско.hju500

Засега не знае што ќе прави со парите, кои одеднаш ги доби, освен што решил да и купи на својата мајка нов автомобил.

Овој млад човек не сака да ја задржи среќата за себе – планира на повеќе места да остави банкноти од 20 долари, за да ја прошири среќата која го направи богат човек!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1