Најдена мртва 25 годишната ќерка на Боб Гелдоф


Peaches Geldof , ќерката на Боб Гелдоф и Пола Јејтс, почина на возраст од 25. За сега, причината за смртта не се познати, телото било пронајдено во нејзиниот дом.

piciz-geldof-foto-rojters-1396890874-475343Девојката беше ТВ водител , модел и новинар.

Таа остави зад себе два сина. Минатата година во април , го родила синот,  кој се родил на 24 април , на денот кога нејзината покојна мајка Пола Јејтс би го прославила својот 54. роденден. Со нејзиниот сопруг , Томас Коен го има и момчето Astala . Останала бремена со второто бебе само 6 месеци по раѓањето на нивното прво дете.

Полицијата за нејзината смрт официјално изјавила само дека била ненадејна – најавувајќи повеќе информации по завршување на истрагата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1