Најнова вест: Снегот го скрши охридскиот чинар (Фото)


Како што јавува порталот Охрид1.ком, oхридскиот чинар се скршил по обилните врнежи од снег кој го зафатија Охрид утринава.

На фотографиите може да се забележи како една страна од стариот симбол на градот е целосно прекршена.

Извор/Фото – Охрид1.ком

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1