Најопасниот пат на светот – ќе ве изненади каде води (Видео/Фото)


Ова е стазата на која и на најхрабрите им застанува кнедла во грлото. Се наоѓа на планината Хуа Шан во Кина. На самиот крај се наоѓа нешто поради кое оваа планина е една од најпривлечните туристички дестинации во Кина, а секако ќе ве изненади кога  ќе видите за што се работи.

За да посакате да стасате овде треба да го сакате неизвесното, морничавото и да го победите стравот од висина

stepenice penjanje

put-od-dasaka-549x800

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1