Намалени цени на слободните карти на ЈСП


avtobus nov jspВо текот на летниот период учениците и студентите за маркичките за слободните карти од Јавното сообраќајно претпријатие ќе плаќаат 620 денари.

Од наредниот месец па се до септември учениците и студентите наместо 1 050 денари за слободните билети ќе плаќаат 620 денари.

Продажбата на маркичките почнува денес во сите билетарници на ЈСП.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1