Навивачи претепале момчиња во Скопје (Фото)


Група навивачи вчера враќајќи се од ракометниот натпревар меѓу Вардар и Магдебург претепале две момчиња од турска националност од Радовиш, јавува телевизија Алсат.

Според информациите на телевизијата, момчињата биле нападнати од група од 7 до 8 навивачи.

пренесени биле во болница, а едно од момчињата се здобило со тешки телесни повреди и е задржан на Клиниката за неврохирургија во Скопје. Лекарите за Алсат изјавиле дека не е во животна опасност, но поради внатрешно крварење, повреди на главата и скршена нога е задржан.

Од полицијата за Алсат изјавиле дека работат на расветлување на случајот.

Фото: Алсат

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1