Терор врз Сирија – Видео како живеат дечињата во Алепо


Жителите на Алепо, Сирија, се наоѓаат на предната линија на крвава битка на патот кон аеродромот од градот.

Во Алепо, Сирија владее граѓанска војна, немилосрдна и за дечињата.Децата таму се веќе навикнати на пукотниците од оружје тоа е за нив секојдневна ,,музика,,. Арва Дејмон раскажува за CNN како таму минува животот.

Погледнете го Видеото

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1