Запалил свеќа во Соборниот Храм – платил 20 евра паркинг (Фото)


 

Уплатници со казни од 1.200 денари биле залепени на автомобилите на граѓани кои ги паркирале автомобилите во општина Центар, објави А1 он, повикувајќи се на реакции од читатели.

Граѓаните велат дека застанале најмногу 30 минути на место кое не било обележано за зонско паркирање, а пак кога се вратиле нашле казни.

Еден од нив паркирал кај Соборниот храм за да запали свеќа во црквата, го немало само неколку минути, но откако излегол го чекала казната од 20 евра залепена на автомобилот.

Извор – А1Он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1