Навивачи во Албанија го запалија македонското знаме (Видео)


 

Пеејќи Обединета Албанија“ и „F*ck you FYROM“, албанските навивачи на натпревар кои немаше никаква врска со Македонија го запалија македонското знаме. Ова се случувало пред квалификацискиот натпревар помеѓу Албанија и Словенија за мундијалот во Бразил. Сето ова е снимено и поставено Јутјуб, пренесува мкд.мк

Сличен инцидент имаше и на почетокот на годинава кога во приштина за време на ракометниот натпревар помеѓу младинските селекции на Косово и на Македонија.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1