Не очекува пеколна недела и температури


Оваа недела времето ќе биде многу топло со температури до 38 степени, речиси без ветер и дожд.vreme toplotopl

Утре ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 25 до 37 степени Целзиусови.

Наредните денови, петок, сабота и недела не очекува слично време, сончево и многу топло.

Температурата ќе се искачи до 38 степени Целзиусови, а вредноста на УВ индексот ќе биде 9.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1