Нема стан на свое име – каков имот пријавил Билен Салију, новиот заменик директот на МЕПСО


Поранешниот премиер на МЕПСО, Билен Салијуод сега ќе ја врши функцијата заменик генерален директор на МЕПСО. Тој од 2017 година до март годинава беше министер за правда.

Според неговиот анкетен лист, тој не поседува стан на свое име, објави еМагазин.

На име на своите родители пријавил куќа во Добиродл, Гостивар која е наследство, но не ја пишува нејзината вредност.

На свое име пријавил автомобил „Фолсваген Венто“, вреден 200.000 евра.

Тој пријавил дека има и кредит од 600.000 кој го земал во 2009 година, со период на отплата од 6 години и од 245.000 денари кој го зел во 2006 година, но нема податоци за колку време треба да се врати, ниту дали се раздолжил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1