Немала пари да купи детска храна: Мајката го помешала своето млеко со вода, бебето умрело!


Водата е неопходна за живот, но за бебе наизглед безопасна количина вода може да биде фатална.

Тоа го сфатил и еден пар од САД, но веќе било доцна. Така нивното бебе старо 10 недели починало.

lr-b

Лаурен Фристед и Џорџ Ландел, кои се обвинети за смртта на нивното бебе, рекле во полиција дека мајчиното млеко го разредувале со вода, бидејќи Лаурен немала доволно млеко да го нахрани гладното девојче.

Бебето било во прилично запуштена состојба, а родителите немале доволно пари за детска храна.

Застрашувачка е информацијата дека бебето било помалку тешко кога починало, отколку кога било родено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1