Непрооден патот од македонската граница до Ниш


Патниот правец од Ниш кон македонската граница е непрооден поради големиот водостој на реката Јужна Морава, соопшти денеска јавното претпријатие „Патишта Србија“.

Патниот правец Ниш-Врање-граница во Македонија е непрооден.pat poplava

Поради обилните врнежи и високото ниво на реката Јужна Морава поплавен е патниот правец Предејане-Владичин Хан.

Видлиовста, исто така, е намалена поради магла, особено во котлините и превоите во околината на Зајечар, Бора, Књажевица и Неготин на околу 50 до 100 метри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1