Невообичаени температури за јули: Еве какво време не очекува до крајот на неделата


Утринските температури од 10 до 19 степени, а максималните температури ќе достигнат до 22 односно до 31 степен.

Во среда и четврток сончево и потопло време и ќе продолжи трендот на пораст на дневните температури но утрата и ноќите ќе бидат свежи.

Во среда утринските температури од 8 до 17 додека пак дневните од 24 до 33 степени, а во четврток минималните од 9 до 18, додека пак дневните од 26 до 35 степени.

Сончево и топло време се очекува и во петок кога дневните температури ќе достигнат до 27 односно до 36 степени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1