Ник Вујичиќ, човекот без екстремитети стана татко по втор пат


Познатиот Ник, со српско потекло, кој го инспирираше и воодушеви светот со своите предавања за верба во животот и самите себе, стана татко по втор пат.

Неговата сопруга Канае денес го роди синот Дејан, а Ник радосната вест ја сподели со обожавателите на Фејсбук.

И бебето и мајката се добри, а на родителите ова им е второ дете. Претходно го имаат синот Кијоши.500000ekstremiteri-c 5000ekstremiteri-c1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1