Нов бизарен тренд – Си ставаат трајни накит импланти во око (Видео/Фото)


article-2510576-1989BD7600000578-539_634x412Луси Лукајано е жената која доброволно вметна парче платинум во нејзиното око како моден додаток.

Во белката на десно око Луси стави парче платинум во форма на срце со цел тоа да ја одвои од останатите жени во Њујорк, но и светот.

Со ласерска операција платинумот и бил вметнат во окото, а за ова таа потрошила 3.000 долари.

„Ова ќе биде мојот маркер во комуникацијата. Луѓето ќе сакаат да ме гледаат во очи. Ќе биде единствено. Тоа ќе биде мојот единствен знак“, е изјавата на Луси.

Инаку ова не е воопшто нова операција, во Европа и Лос Анџелес досега се направени стотици вакви операции.

Новиот тренд е моден додаток во вашето око. Бизарно!

article-2510576-1989B7D600000578-326_634x384 article-2510576-1989BD7600000578-539_634x412 article-2510576-1989F9BD00000578-278_634x410

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1