Родители – Еве што може да му се случи на вашето дете за само 1 секунда невнимание (Видео)


isceznato-deteВо Малезија бројот на исчезнати деца во текот на 2012 година изнесувал 4.804. На светско ниво овој број е значително поголем.

Ова 2-минутно видео во продукција на „TBWA Kuala Lumpur“ има за цел да ја подигне родителската свест да внимаваат на своите најмили.

Во трговски центар човек со лижавче им приоѓал на деца чии родители не внимавале на нив еден момент – но доволен момент за да разговара со нив, да им даде лижавче и да им каже да отидат да истрчаат кај родителите да им го покажат лижавчето – време доволно за некој ако сака да ги киднапира вашето дете. На лижавчето имало порака – силна и мошне поучна порака!

Ilike,mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1