Нов порно вирус на Фејсбук: Не помислувајте да го отворите овој линк!


На најпопуларната друштвена мрежа во светот, Фејсбук, повторно се појави вирус кој е закана за сите корисници, а ги има повеќе од една милијарда.porno-virus-fb-620x350

Вирусот се шири на следниот начин. Прво ќе ви пристигне известување дека некој ваш пријател ве означил на фотографија или видео и со самото отварање на тој линк вирусот се активира.
Единствен начин да го избегнете вирусот е да не кликате на линкови кои ви се сомнителни, бидејќи во прашање е „порно вирус“.
Sitel
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1