Нова ОДВРАТНА снимка – ИСИЛ живи запали четири мажи!


Џихадистите од Исламска држава ИД објавија нова видео снимка на која се гледа како четири ирачки шиитски борци биле спалени живи откако претходно биле врзани со синџири.

zivi2-630x345

Жртвите се идентификувани како броци на провладините сили на Народната мобилизација од југот на Ирак

– Сега дојде до одмазда. Ние ќе ги нападнеме како што тие не нападнаа нас и ќе ги казниме исто како што тие нас не казнуваа“, вели маскираниот џихадист на видео снимката, кој нема датум, а ниту пак се наведува каде е извршено погубувањето.

Масовните погубувања џихадистите на ИД ги спроведуваат на териториите каде имаат воспоставено своја контрола во Ирак и во Сирија. Голем дел од нив се снимени, а ИД снимките ги објавува на интернет.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1