Новинарка во живо: „Дрогата е моја, давам отказ“ (Видео)


Иако репортажата за Канабис Клубот на Алјаска требаше да биде како и секоја друга репортажа, сепак текот на вестите на телевизијата KTVA добија неочекуван пресврт кога водителката Шарло Грин среде пренос во живо изјави дека всушност таа е сопственик на клубот и дека дава отказ од сегашното работно место.ddroga-otkazz

Таа даде отказ од работата како новинар за да се посвети на борбата за легализација на марихуаната во таа држава.

Каква беше реакцијата на нејзините колеги во студиото може да погледнете во следното видео:

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1