Новиот спот на Дубиоза колектив ги руши сите рекорди – ги слушна и светот (Видео)


Босанско-херцеговскиот бенд Дубиоза колектив во петокот го промовираа видео записот за Фрее.мп3. За само неколку часа спотот го погледнале над пола милион корисници.

Screenshot_139

Најпознатиот хакер на светот Ким Шмит , основачот на Megaupload на Твитер го сподели видеото и напиша: Дали го слушнав моето име?

Screenshot_138

Инаку, најзаслужни за фантастичниот спот се режисерот Салем Капиќ Кантарџиќ и продуцентската куќа Фабрика од Сараево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1