Обама: Ова не е само напад врз Париз, туку и врз човештвото


Американскиот претседател Барак Обама во живот се обрати на јавноста по повод вечершните напади во Париз. Тој истакна дека ова не е напад врз Париз, туку врз човештвото и вредностите што ги споделуваме.obama

-Заедно сме со фрнацускиот народ, сочувствуваме и ќе соработуваме со сите агенции за пронаоѓање на виновниците., рече Обама.

Тој изрази сочуство до семејствата на загинатите и додаде дека САД веќе мина низ ваква криза, но сеуште не сака да шпекулира за тоа кој е виновен, ситуацијата ќе се следи во деновиве што доаѓаат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1