Објаснување за 10те најчести кошмари – Видео


Видео објаснување за значењето на најчестите кошмари

a-nightmare-on-elm-street-dream-fabric1Значењето на кошмарите е тема која предизвикува постојано внимание и обид да се одгатне што всушност и дали нешто ни порачуваат. Ова виедео е компилација од повеќе релевантни извори и нивното објаснување на соновите.

Паѓање  – значи недостаток на поддршка и чувство на несигурност. Овие сонови се јавуваат кога сакаме од нешто да се откажеме.

Смрт – потреба од промена , а ако некој друг умира во сон, значи дека сонувачот сака таа особа да исчезне од неговиот живот или пак може да значи дека се плаши да не замине.

Голотија во јавност – оваа личност во реалноста е премногу изложена и загрозена, или пак се плаши дека открила некоја многу важна тајна за себе или за другите.

Заби кои паѓаат – страв или срам, односно губиток на власт.

Да сте изгубени – тешко носите одлука за нешто. Се плашите од грешка.

Погледнете ја листата и значењето на најчестите кошмари

КАКО ДА ПРЕЖИВЕЕТЕ ИНФАРКТ АКО СТЕ САМ – ОВА СЕКОЈ ТРЕБА ДА ГО ЗНАЕ
ПЛАНИРАЛЕ ЗАЕДНИЧКА СМРТ – МОМЧЕТО СЕ ФРЛИЛО ПОД ВОЗ, ДЕВОЈКАТА СЕ ПРЕДОМИСЛИЛА
ДЕСЕТ ПРАВИЛА КАКО ДА ПРЕЖИВЕЕТЕ ВО ДРЖАВНА БОЛНИЦА
ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: ДАДИЛКА ГО ТЕПА БЕБЕТО ПО ГЛАВА ЗА НА РААТ ДА ГЛЕДА ТВ
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1