Огромна карпа падна врз куќа во Тетово (Фото)


Одроната карпа тешка неколку тони, изутринава удри во куќата на 55-годишниот Идавер Шаќири од Тетово. Тешката карпа ја однела бетонската ограда и настрешницата и удрила во собата во која спиел неговиот син Насер Шаќири (32).
tetovo karpa2За среќа момчето поминало само со неколку гребнатини и модринки. Карпата само половина метар да отидеше по лево ќе ја срушеше целата куќа и ќе настрадаа и син ми и и мајка ми која исто беше во куќата. Ова е среќа во несреќа – изјави Идавер Шаќири за Дневник.

Куќата на семејството Шаќири се наоѓа веднаш под брдото Балтепе во месноста Стрмо над православните гробишта во Тетово.

Фото – Дневник

tetovo karpa1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1